Warunki pobytu

DPS mieści się w budynku jednopiętrowym, wyposażonym w platformę przystosowaną do transportu osób niepełnosprawnych, alarmy przeciwpożarowe, systemy przyzywowo – alarmowe. Architektura Domu oraz jego otoczenie umożliwiają swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych.

DPS ,,Przystań” we Wronkowie otoczony jest działką o powierzchni 0,63 ha, na której znajdują się liczne alejki spacerowe, altanka, miejsce na grilla, oraz dużo zieleni. W DPS ,, Przystań” są 2 i 3 osobowe pokoje z łazienkami i WC. Każdy pokój został wyposażony w funkcjonalne meble: specjalistyczne łóżka bądź tapczany, szafki przyłóżkowe, stolik, krzesła, szafy, pamiątki i obrazki.

Mieszkańcy mają możliwość doposażenia pokoi we własny sprzęt RTV i inne przedmioty ogólnego użytku.Na terenie Domu mieszkańcy mają do dyspozycji pokoje dziennego pobytu, pokój gościnny, kuchenkę pomocniczą, pralnię pomocniczą, gabinet lekarski, jadalnię, sale terapii i rehabilitacji, kaplicę oraz punkt biblioteczny. Celem działania Domu jest zapewnienie mieszkańcom bezpiecznego i godnego życia, intymności, niezależności dostosowanej do poziomu sprawności i podtrzymywanie samodzielności. DPS świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające na podstawie obowiązującego standardu.

Każdy mieszkaniec ma możliwość rozwijania indywidualnych zainteresowań poprzez udział w organizowanych zajęciach terapeutycznych. Codziennie organizowana jest terapia zajęciowa w zakresie: muzykoterapii, biblioterapii, kulinoterapii, zajęć plastycznych, robótek ręcznych itp.Prowadzona jest także rehabilitacja, terapia trzy-łóżkowa i gimnastyka.