Pobyt w domu opieki ma zapewnić seniorom bezpieczne warunki, które pozytywnie wpływają na ich zdrowie i samopoczucie. Ważny jest również dostęp do profesjonalnej opieki medycznej i rehabilitacji. Dlaczego jest to tak istotne? I na jaką pomoc można liczyć? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jak wygląda rehabilitacja w domu opieki?

Zachowanie sprawności ruchowej jest niezwykle ważne dla codziennego funkcjonowania seniora. Niestety, w zaawansowanym wieku bardzo szybko może dojść do utraty sił, braku chęci do poruszania się i niezdolności do regularnych ćwiczeń. Motywacją może stać się profesjonalna rehabilitacja, prowadzona pod okiem doświadczonych specjalistów.

Rehabilitacja oferowana w naszym domu opieki dla seniorów w łódzkim polega na ćwiczeniach dobranych do wieku i potrzeb danej osoby. Ważne jest wykonywanie pełnego zakresu ruchów, tak by utrzymać ruchomość w tkankach. Skuteczne mogą okazać się także masaże, leczenie światłem i elektrostymulacja. Wszystkie te techniki pozwalają na skuteczne zwalczanie bólu, przykurczy i na szybszą regenerację.

Jak dbać o zdrowie seniorów w domu opieki?

Wybierając dom opieki, w którym umieścimy bliską nam osobę, warto więc sprawdzić, jakie formy rehabilitacji są przewidziane w ofercie danego ośrodka. Stały dostęp do profesjonalnej opieki medycznej ma kluczowe znaczenie w zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Sama rehabilitacja to jednak nie koniec. Wiele starszych osób ceni możliwość skorzystania z zajęć ruchowych organizowanych niemal każdego dnia. Podczas takich spotkań pensjonariusze dbają o poprawną sylwetkę, ruchomość stawów i zachowanie ogólnej sprawności. Ćwiczenia wpływają jednak nie tylko na kondycję fizyczną, ale również na samopoczucie psychiczne. A jak wiadomo jest ono również ważne.